Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Untitled Free Guy Sequel

Untitled Free Guy Sequel

×
Read the review Edit this entry  
06
Free Guy

Free Guy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Christmas ...Again?!

Christmas ...Again?!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Martian

The Martian

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★
Edit this entry  
22
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Insidious

Insidious

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Game

The Game

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Little Things

The Little Things

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Killer Sofa

Killer Sofa

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Portal

Portal

×
Read the review Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Kaguya-sama: Love is War OVA

Kaguya-sama: Love is War OVA

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
Edit this entry  
02
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
½
Read the review Edit this entry