Sort by

Chris has logged 33 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Million Dollar Mermaid

Million Dollar Mermaid

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
42nd Street

42nd Street

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Primal

Primal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Strike Up the Band

Strike Up the Band

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry