• The Call

    ★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • After We Collided

    ½

  • The Old Guard

    ★★

  • #Alive

    ★★½

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • The Forest of Love: Deep Cut

    ★★★★

  • Mulan

    ★½

  • Time to Hunt

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • Tall Girl

    ½

  • Joker

    ★★★½

  • Tune in for Love

    ★★★

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★★

  • The Divine Fury

    ½

  • The King's Letters

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • After

    ½

  • Svaha: The Sixth Finger

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Serial (Bad) Weddings 2

    ★★½

  • BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

    ★★★★

  • Swing Kids

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ½

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • The Princess Switch

    ½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • House of Hummingbird

    ★★★½

  • Venom

    ★★★★

  • The Negotiation

    ★★★

  • The Great Battle

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Skyscraper

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★

  • The Witch: Part 1. The Subversion

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Burning

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Bao

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★½

  • Insidious: The Last Key

    ½

  • Pitch Perfect 3

  • Christmas Inheritance

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Forgotten

    ★★★★

  • A Christmas Prince

    ½

  • Marine Life Interviews

    ★½

  • Wonder

    ★★★½

  • Daddy's Home 2

    ½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Home Again