Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Edit this entry  
19
The Goddess

The Goddess

1934
×
★★★★
Edit this entry  
11
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Edit this entry  
08
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Forest of Love: Deep Cut

The Forest of Love: Deep Cut

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Edit this entry  
09
2046

2046

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Viy

Viy

1967
×
★★★½
Edit this entry  
04
House

House

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Caramel

Caramel

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Fox Family

The Fox Family

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Corpse Party: Tortured Souls

Corpse Party: Tortured Souls

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
31
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★
Edit this entry  
31
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Edit this entry  
01
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Epitaph

Epitaph

2007
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry