• The Batman

  • Licorice Pizza

  • Dune

  • A Hero

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

  • Another Round

  • I'm Thinking of Ending Things

  • A Perfectly Normal Family

  • The Father

  • The Irishman

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Nimic

  • Midsommar

    ★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★

  • Chernobyl

  • Pain and Glory

  • Monos

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bird Box

  • Maniac

  • 22 July

  • School's Out

    ★★★

  • The Favourite

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★★

  • Burning

  • Climax

    ½

  • Cold War

  • Transit

    ★★★★

  • Annihilation

  • Butterflies

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Blind in Love

  • Loving Vincent

  • You Were Never Really Here

  • Good Time

  • Happy End

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Square

    ★★★★

  • Louis C.K. 2017

  • Double King

  • Atomic Blonde

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Big Little Lies

  • On Body and Soul

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Split

  • Nocturnal Animals

  • La La Land

  • Suicide Squad

  • Frantz

  • The Night Of

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

  • Paterson

  • Raw

    ★★★★½

  • The Handmaiden

  • Deadpool

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Sherlock: The Abominable Bride

  • The Revenant

  • The Hateful Eight