Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Dabbe: The Possession

Dabbe: The Possession

2013
×
Edit this entry  
06
Crumb

Crumb

1994
×
Edit this entry  
10
The Batman

The Batman

2022
×
Edit this entry  
10
Paterson

Paterson

2016
×
Edit this entry  
09
A Perfectly Normal Family

A Perfectly Normal Family

2020
×
Edit this entry  
08
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
Edit this entry  
21
A Hero

A Hero

2021
×
Edit this entry  
12
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
Edit this entry  
12
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Edit this entry  
10
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
Edit this entry  
09
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Edit this entry  
06
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
22
Ponyo

Ponyo

2008
×
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
Edit this entry  
30
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
08
Cell 211

Cell 211

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
The Father

The Father

2020
×
Edit this entry  
04
Le Havre

Le Havre

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Amour

Amour

2012
×
Edit this entry  
22
Frantz

Frantz

2016
×
Edit this entry  
07
Crash

Crash

1996
×
★★★
Edit this entry  
06
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★
Edit this entry  
14
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
Edit this entry  
29
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sicko

Sicko

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11

2004
×
★★★½
Edit this entry  
16
Transit

Transit

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★
Edit this entry  
04
My King

My King

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
In the House

In the House

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Edit this entry  
02
Stroszek

Stroszek

1977
×
★★★½
Edit this entry  
01
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★
Edit this entry  
23
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★
Edit this entry