RSS feed for Ezekiel

Ezekiel has watched 71 films released in the 2000s.

  • Avatar

    ★★★½

  • Micmacs

    ★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★½

  • Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

  • Up

    ★★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Bolt

  • Madagascar: Escape 2 Africa

  • Food, Inc.

    ★★★★

  • Ponyo

  • The Dark Knight

    ★★★½

  • WALL·E

    ★★★★

  • Kung Fu Panda

  • Iron Man

    ★★★½

  • Enchanted

    ★★★½

  • Bee Movie

    ★★★

  • Into the Wild

    ★★★½

  • High School Musical 2

    ★★

  • Stardust

    ★★★½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★½

  • Transformers

    ★★★

  • Ratatouille

  • Mr. Bean's Holiday

    ★★★½

  • 300

    ★★★★★

  • Ice Age: The Meltdown

  • Cars

  • High School Musical

    ★★★

  • Zathura: A Space Adventure

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★½

  • Good Night, and Good Luck.

    ★★★★

  • Madagascar

    ★★★½

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

  • The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

    ★★★½

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★

  • National Treasure

    ★★★★½

  • Mulan II

    ★★★

  • The Incredibles

    ★★★★

  • Barbie as The Princess & the Pauper

  • Crash

    ★★½

  • DodgeBall: A True Underdog Story

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★½

  • Fahrenheit 9/11

    ★★

  • Shrek 2

  • Mean Girls

    ★★★★★

  • Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

    ★★

  • Dawn of the Dead

    ★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★

  • Elf

    ★★★★

  • Barbie of Swan Lake

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★½

  • Finding Nemo

    ★★★★

  • Holes

  • Johnny English

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★★

  • Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

  • Scooby-Doo

    ★★

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

  • Ice Age

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★½

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★

  • Monsters, Inc.

  • Osmosis Jones

    ★★★½

  • Spirited Away

  • Shrek

  • Spy Kids

  • Moulin Rouge!

    ★★★½

  • Donnie Darko

    ★★★

  • The Emperor's New Groove

    ★★★★½

  • O Brother, Where Art Thou?

    ★★★★