Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Your Highness

Your Highness

2011
×
Edit this entry  
29
Ghosted

Ghosted

2023
×
Edit this entry  
22
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
Edit this entry  
15
Newsies

Newsies

1992
×
Edit this entry  
25
The Departed

The Departed

2006
×
Edit this entry  
24
The Mummy

The Mummy

1999
×
Edit this entry  
05
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
Edit this entry  
02
Barbarian

Barbarian

2022
×
Edit this entry  
04
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Strange World

Strange World

2022
×
Edit this entry  
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Edit this entry  
06
Black Swan

Black Swan

2010
×
Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
Edit this entry  
20
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
Edit this entry  
23
March of the Penguins

March of the Penguins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
½
Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
Edit this entry  
22
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
Edit this entry  
18
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★
Edit this entry  
26
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
04
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
Edit this entry  
03
In the Loop

In the Loop

2009
×
Edit this entry  
18
Encanto

Encanto

2021
×
Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
Edit this entry  
19
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
Edit this entry  
25
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
Edit this entry  
10
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
Edit this entry