RSS feed for Ezekiel

Ezekiel has watched 88 science fiction films.

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★½

  • Sharknado 3: Oh Hell No!

    ★★½

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Terminator Genisys

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★★★

  • Kung Fury

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Chappie

    ★★★½

  • Jupiter Ascending

  • Ex Machina

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • The Maze Runner

    ★★★½

  • The Giver

    ★★★

  • Sharknado 2: The Second One

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • Time Lapse

    ★★½

  • Transcendence

    ★★★½

  • Divergent

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • RoboCop

    ★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★½

  • Ender's Game

    ★★★★

  • Her

    ★★★★½

  • Gravity

    ★★★★½

  • Elysium

    ★★★

  • Sharknado

    ★★½

  • Man of Steel

    ★★★★★

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★★½

  • Oblivion

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • TRON: Legacy

  • Megamind

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★½

  • Iron Man 2

    ★★★½

  • Avatar

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★

  • Iron Man

    ★★★½

  • Transformers

    ★★★

  • Zathura: A Space Adventure

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

  • The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

    ★★★½

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace