Sort by
  • Sharknado 2: The Second One

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • 22 Jump Street

  • Edge of Tomorrow

    ★★★

  • Time Lapse

    ★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★★★

  • Transcendence

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★½

  • Bears

    ★★½

  • Divergent

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Veronica Mars

    ★★★★½

  • Noah

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★★

  • RoboCop

    ★★★½

  • Freedom Summer

    ★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★

  • Frozen

    ★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★½

  • Ender's Game

    ★★★★

  • Superman 75

  • Her

    ★★★★½

  • Cloudy with a Chance of Meatballs 2

    ★★½

  • Gravity

    ★★★★½

  • Percy Jackson: Sea of Monsters

  • Elysium

    ★★★

  • We're the Millers

  • Sharknado

    ★★½

  • Despicable Me 2

    ★★★★★

  • Man of Steel

    ★★★★★

  • The Conjuring

  • Monsters University

    ★★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★★½

  • Oblivion

    ★★★★

  • The Way Way Back

    ★★★

  • Les Misérables

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★½

  • Rise of the Guardians

    ★★★★

  • Lincoln

    ★★★★

  • Broke

    ★★★★

  • Argo

  • The Apparition

    ½

  • Ice Age: Continental Drift

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • 21 Jump Street

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • The Lorax

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★½

  • The Muppets

  • Tower Heist

    ½

  • Hugo

  • The Intouchables

    ★★★★½

  • Johnny English Reborn

    ★★★★

  • The Interrupters

    ★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★½

  • Cars 2

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

    ★★★★

  • Thor

    ★★★½

  • Your Highness

  • Sucker Punch

    ★★★½

  • Bridesmaids

    ★★★

  • Rango

  • TRON: Legacy