RSS feed for Ezekiel
  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★½

  • Finding Nemo

    ★★★★

  • Holes

  • Johnny English

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★★

  • Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

  • Scooby-Doo

    ★★

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

  • Ice Age

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★½

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★

  • Monsters, Inc.

  • Osmosis Jones

    ★★★½

  • Spirited Away

  • Shrek

  • Spy Kids

  • Moulin Rouge!

    ★★★½

  • Donnie Darko

    ★★★

  • The Emperor's New Groove

    ★★★★½

  • O Brother, Where Art Thou?

    ★★★★

  • Mickey's Once Upon a Christmas

    ★★★½

  • Toy Story 2

    ★★★★★

  • American Pie

  • A Lesson Before Dying

    ★★★½

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

  • The Matrix

    ★★★½

  • October Sky

    ★★★

  • The Prince of Egypt

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★½

  • Princess Mononoke

    ★★★★★

  • Men in Black

    ★★★★

  • The Lost World: Jurassic Park

    ★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Independence Day

    ★★★★

  • Jumanji

  • Toy Story

    ★★★★★

  • Apollo 13

  • Pocahontas

  • Bad Boys

    ★★★★

  • The Usual Suspects

    ★★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★½

  • Jurassic Park

    ★★★★

  • Much Ado About Nothing

  • Groundhog Day

  • Aladdin

  • Madame Bovary

    ★★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★

  • Home Alone

    ★★★½

  • Die Hard 2

    ★★★★½

  • Back to the Future Part III

    ★★★

  • Back to the Future Part II

    ★★★

  • Kiki's Delivery Service

  • Dead Poets Society

    ★★★★★

  • Die Hard

    ★★★★½

  • My Neighbor Totoro

  • Wall Street

    ★★★★

  • The Princess Bride

    ★★★★½

  • Jean de Florette

    ★★★★

  • Castle in the Sky

  • Aliens

    ★★★★½

  • Back to the Future

    ★★★★

  • The Terminator

    ★★★½

  • Return of the Jedi

    ★★★★★

  • Blade Runner

    ★★★½

  • E.T. the Extra-Terrestrial