Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Edit this entry  
11
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Edit this entry  
06
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Edit this entry  
02
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
01
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★★
Edit this entry  
30
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
29
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Edit this entry  
24
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
23
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Climates

Climates

2006
×
★★★★
Edit this entry  
16
Innocence

Innocence

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Ivy

Ivy

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Distant

Distant

2002
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Good Marriage

A Good Marriage

1982
×
★★★
Edit this entry  
10
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ethos

Ethos

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
303

303

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Unorthodox

Unorthodox

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★★
Edit this entry  
15
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry