Ernesto has logged 12 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
4x4

4x4

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ema

Ema

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Border

Border

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midway

Midway

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Edit this entry