Sort by

Ezra has logged 39 entries for films during December 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tusk

Tusk

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Transcendence

Transcendence

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
29
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Selma

Selma

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Into the Storm

Into the Storm

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
20
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Wild

Wild

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry