• Cruella

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Burn the Stage: The Movie

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Green Book

    ★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Ideal Home

    ★★½

  • Set It Up

    ★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Alex Strangelove

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • The Outsider

    ★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • The Post

    ★★★

  • Bright

  • Billy Star

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Wonder

    ★★★

  • Marrowbone

    ★★

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★