Sort by

Ezra has logged 132 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Queen of the South Sea Spell

Queen of the South Sea Spell

1991
×
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
DreadOut

DreadOut

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Don't Blink

Don't Blink

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
The Boyfriend Game

The Boyfriend Game

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Grave Torture

Grave Torture

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
Don't Blink

Don't Blink

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry