RSS feed for Ezra
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Post

The Post

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saw: The Final Chapter

Saw: The Final Chapter

2010
×
★★½
Edit this entry  
24
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Saw V

Saw V

2008
×
½
Edit this entry  
24
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Edit this entry  
23
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Edit this entry  
22
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★½
Edit this entry  
07
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry