RSS feed for Ezra

Ezra has logged 101 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★
Edit this entry  
14
In This Corner of the World

In This Corner of the World

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
L.A. Times

L.A. Times

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
03
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Following

Following

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
25
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★½
Edit this entry  
08
Okja

Okja

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Lovers

The Lovers

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Founder

The Founder

2016
×
★★½
Edit this entry