• Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • The Bubble

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★½

  • Captain Ahab: The Story of Dave Stieb

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★★★

  • The Conference

    ★★★★

  • The 355

    ★★★

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★★½

  • The King's Man

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Red Notice

  • Eternals

    ★★★½

  • Antlers

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Vathikofto

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Infinite

  • Loki

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Voyagers

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Boss Level

    ★★★★

  • Bliss

    ★★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • Silver and Gold

    ★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★