• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Taanakkaran

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • Etharkkum Thunindhavan

    ★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Mahaan

  • Death on the Nile

    ★½

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Atrangi Re

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Maanaadu

    ★★

  • Jonas Brothers Family Roast

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Meenakshi Sundareshwar

    ★★

  • Enemy

  • Annaatthe

  • Encanto

    ★★★★

  • Jai Bhim

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Maha Samudram

  • The Rescue

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Navarasa

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★½

  • Nitram

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Neptune Frost

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Hit the Road

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★½