• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Hawkeye

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • A World Without

    ½

  • Squid Game

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • June & Kopi

    ★★★½

  • Affliction

    ★★

  • Wish Dragon

    ★★★

  • WandaVision

  • Asih 2

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Whipped

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★½

  • Ju-On: Origins

    ★★★½

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • #FriendButMarried 2

    ★★★

  • May the Devil Take You Too

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Time to Hunt

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Milea

    ★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • One Day We'll Talk About Today

    ★★★

  • Dolittle

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★½