Sort by

kaitlyn has logged 144 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Housewives of the North Pole

The Housewives of the North Pole

2021
×
★½
Edit this entry  
30
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
Edit this entry  
23
The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chloe

Chloe

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Angèle

Angèle

2021
×
Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Hollow in the Land

Hollow in the Land

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Edit this entry  
24
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry