RSS feed for Freddie

Freddie has logged 94 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Journey's End

Journey's End

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★½
Edit this entry  
07
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Edit this entry  
31
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Measure of a Man

Measure of a Man

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Way Back

The Way Back

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Munich

Munich

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Letters from Iwo Jima

Letters from Iwo Jima

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★½
Edit this entry  
25
Somers Town

Somers Town

2008
×
★★★½
Edit this entry  
25
An Eye for an Eye

An Eye for an Eye

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Edit this entry  
05
The Festival

The Festival

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Edit this entry