• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Adele One Night Only

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Dolittle

    ½

  • Cats

    ½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Good Liar

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Better Days

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Mingle All the Way

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Once Upon a Deadpool

    ★★★

  • Greta

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★½

  • The Equalizer 2

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Star

    ★★★