Sort by

Fabian has logged 242 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ennio

Ennio

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dracula

Dracula

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Big Blue

The Big Blue

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wood and Water

Wood and Water

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Encounter

Encounter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Stranger

The Stranger

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Heiko's World

Heiko's World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Legend of Paul and Paula

The Legend of Paul and Paula

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bhediya

Bhediya

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dance of the Vampires

Dance of the Vampires

1967
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Homecoming

Homecoming

1941
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Invisible Frame

The Invisible Frame

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Babysitter

Babysitter

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
All Russians Love Birch Trees

All Russians Love Birch Trees

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rhinegold

Rhinegold

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
See How They Run

See How They Run

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Werner Herzog: Radical Dreamer

Werner Herzog: Radical Dreamer

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cycling the Frame

Cycling the Frame

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Monster Trucks

Monster Trucks

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry