• Porto da Barra Beach

    ★★★★

  • The Pentaverate

    ★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Boy Monster

  • My Sweet Lord

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Masking Threshold

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Laguna Ave.

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Habit

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Brain Death

    ★★★★½

  • Good Head

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Beethoven is not deaf in Hollywood

  • The Resort

    ★★½

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★

  • This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Nobody

    ★★★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Cryptozoo

    ★★★★

  • Eer

    ★★★★

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Zappa

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • New Order

    ★★★★