Sort by

Fabio has logged 352 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Cinderfella

Cinderfella

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The City that Sold America

The City that Sold America

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Atlantic City

Atlantic City

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lust for Dracula

Lust for Dracula

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marcy

Marcy

1969
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
07
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Seven Chances

Seven Chances

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scotch: A Golden Dream

Scotch: A Golden Dream

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Medium Cool

Medium Cool

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Firemen's Ball

The Firemen's Ball

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Son, My Son, What Have Ye Done

My Son, My Son, What Have Ye Done

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Pervert's Guide to Ideology

The Pervert's Guide to Ideology

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Foot Fist Way

The Foot Fist Way

2006
×
★★★
Edit this entry  
12
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★½
Edit this entry  
11
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Woman on the Run

Woman on the Run

1950
×
★★★
Edit this entry  
03
Mel Brooks: Make a Noise

Mel Brooks: Make a Noise

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Entertainment

Entertainment

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry