Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Medium Cool

Medium Cool

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Any Given Sunday

Any Given Sunday

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mary Shelley's Frankenstein

Mary Shelley's Frankenstein

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Hostel

Hostel

2005
×
Read the review Edit this entry  
05
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Schizopolis

Schizopolis

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Unfriended

Unfriended

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Adventures of Rocky & Bullwinkle

The Adventures of Rocky & Bullwinkle

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tromeo & Juliet

Tromeo & Juliet

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Threads

Threads

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Daylight

Daylight

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Panic in the Streets

Panic in the Streets

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Perfect Storm

The Perfect Storm

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Happening

The Happening

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Atomic Twister

Atomic Twister

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Underwater

Underwater

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Flight of the Phoenix

Flight of the Phoenix

2004
×
Read the review Edit this entry  
02
Twister

Twister

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Little Girl Who Lives Down the Lane

The Little Girl Who Lives Down the Lane

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Away from Her

Away from Her

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Grey Fox

The Grey Fox

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Goon

Goon

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry