• Luca

    ★★★★

  • Maschile singolare

    ★★

  • Moxie

    ★★★

  • The Prom

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Miss Marx

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • Mulan

  • Bad Tales

    ★★★★

  • Hidden Away

  • The Best Years

  • Emma.

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Figli

    ★★★½

  • The Goddess of Fortune

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Klaus

    ★★★★

  • The Goldfinch

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The First King

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★★

  • Fabrizio De André: Principe libero

    ★★★★

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★½

  • It's Only the End of the World

    ★★★★

  • Like Crazy

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Italian Race

    ★★★★

  • They Call Me Jeeg

    ★★★★

  • Don't Be Bad

    ★★★★

  • Pride

    ★★★★★

  • Leopardi

    ★★★★

  • Mommy

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Skeleton Twins

    ★★★½

  • Tom at the Farm

    ★★★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • Before Midnight

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Rock of Ages

    ★★

  • Laurence Anyways

    ★★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Pina

    ★★★★

  • The Solitude of Prime Numbers

    ★★

  • Heartbeats

    ★★★★

  • Basilicata coast to coast

    ★★★★

  • I Killed My Mother

    ★★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • The Darjeeling Limited

    ★★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★