Fabulous has logged 135 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Love Bug

The Love Bug

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Christmas with a View

Christmas with a View

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry