Francesco has logged 14 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Rumor Has It...

Rumor Has It...

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Undone

Undone

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Queen

The Queen

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Voices

The Voices

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry