• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • I May Destroy You

  • Normal People

  • The Last Dance

  • Unorthodox

  • Little Fires Everywhere

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Relic

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★

  • Togo

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Watchmen

  • The Irishman

    ★★★½

  • Unbelievable

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Sleepwalkers

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

  • The Traitor

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Beanpole

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Years and Years

  • Chernobyl

  • Swallow

    ★★★½