Facundo has logged 502 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Driveways

Driveways

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Another Year

Another Year

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Prophet

A Prophet

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gummo

Gummo

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kids

Kids

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Clerks

Clerks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Camila

Camila

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Read the review Edit this entry  
23
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alps

Alps

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wuthering Heights

Wuthering Heights

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Selfish Giant

The Selfish Giant

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Krisha

Krisha

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fences

Fences

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry