• Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Death on the Nile

  • The King's Man

  • Red Notice

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Worst Person in the World

  • The Ice Road

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • The Marksman

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • Honest Thief

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Countdown

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★★½

  • Can You Keep a Secret?

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Danger Close: The Battle of Long Tan

    ★★★★

  • Shaft

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Finding Steve McQueen

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • Polar

    ★★★

  • Serenity

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★★★

  • City of Lies

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Destination Wedding

    ★★★

  • The Equalizer 2

    ★★★