Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
Edit this entry  
17
Fabricated City

Fabricated City

2017
×
Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
Edit this entry  
11
The Tourist

The Tourist

2010
×
Edit this entry  
21
The King's Man

The King's Man

2021
×
Edit this entry  
22
Dream House

Dream House

2011
×
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Monuments Men

The Monuments Men

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Out of Time

Out of Time

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Brooklyn's Finest

Brooklyn's Finest

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Edit this entry  
13
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Edit this entry  
11
John Q

John Q

2002
×
★★★½
Edit this entry  
09
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★★
Edit this entry  
17
Thanks for Sharing

Thanks for Sharing

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Transcendence

Transcendence

2014
×
★★★½
Edit this entry