• Hamilton

    ★★★★½

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Flavors of Youth

    ★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★½

  • Violet Evergarden: The Day You Will Understand

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Purl

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • The Current War

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Adventure Time: Islands

    ★★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★

  • Moana

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Ballerina

    ★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★½

  • Storks

    ★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • Sing

    ★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • The Purge: Election Year

    ★★

  • The Legend of Tarzan

    ★★

  • Detective Conan: The Darkest Nightmare

    ★★★

  • The Jungle Book

    ★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★★

  • Afternoon Class

    ★★★½

  • Room

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Inside Out

  • Jurassic World

    ★★½

  • Beyond the Boundary: I'll Be Here - Future

    ★★★★½

  • Beyond the Boundary: I'll Be Here - Past

    ★★★★½

  • Cinderella

    ★★★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • Your Lie in April

    ★★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • Song of the Sea

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★

  • Tamako Love Story

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★½

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★

  • The Wind Rises

    ★★★★★