RSS feed for Al
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
California No

California No

2018
×
Edit this entry  
09
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Guang

Guang

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In a Relationship

In a Relationship

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Polis Evo 2

Polis Evo 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Shirkers

Shirkers

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Cinta

Cinta

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shuttle Life

Shuttle Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paskal The Movie

Paskal The Movie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beautiful Thing

Beautiful Thing

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
What If

What If

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mister Lonely

Mister Lonely

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barcelona

Barcelona

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Infernal Affairs II

Infernal Affairs II

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
D.L. Hughley: Contrarian

D.L. Hughley: Contrarian

2018
×
Edit this entry  
20
Okja

Okja

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kind Hearts and Coronets

Kind Hearts and Coronets

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★½
Read the review Edit this entry