Scott has logged 24 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Blood Spattered Bride

The Blood Spattered Bride

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
20
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Entity

The Entity

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Housebound

Housebound

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Deliver Us from Evil

Don't Deliver Us from Evil

1971
×
★★★
Edit this entry  
12
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Devil-Doll

The Devil-Doll

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Ghost Ship

The Ghost Ship

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★
Edit this entry  
08
Dark Passage

Dark Passage

1947
×
★★★★
Edit this entry  
07
Isle of the Dead

Isle of the Dead

1945
×
★★★½
Edit this entry  
07
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★½
Edit this entry  
06
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Marnie

Marnie

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry