Sort by
  • The Seventh Seal

    ★★★★★

  • Le Plaisir

    ★★★★

  • The Cursed

    ★★★

  • Love Is My Profession

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★

  • Muscle Shoals

    ★★★★½

  • The Man from London

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • In the Realm of the Senses

    ★★★★½

  • Written on the Wind

    ★★★★

  • All That Heaven Allows

    ★★★★

  • Suicide Club

    ★★★½

  • Odds Against Tomorrow

    ★★★★★

  • Salvatore Giuliano

    ★★★★

  • Blood Tide

    ★★★

  • Whirlpool

    ★★½

  • Before Sunrise

    ★★★★

  • The Ghosts of Borley Rectory