Sort by
  • Nope

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Decision to Leave

  • Men

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

  • Love, Death & Robots: Swarm

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • Conversations with Friends

    ★★½

  • ×××HOLiC

  • Adam by Eve: A Live in Animation

  • Bodies Bodies Bodies

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Turning Red

  • Lullaby

    ★★★★

  • Kimi

  • Fresh

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • Squid Game

  • The Lost Daughter

  • Dune

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

  • The Voyeurs

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Red Rocket

  • Titane

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Friends and Strangers

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Cockroach

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Puparia

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Coronation

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½