RSS feed for oceane
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Circle

The Circle

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Joker

Joker

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Sophie's Misfortunes

Sophie's Misfortunes

2016
×
★★
Edit this entry  
24
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Serial (Bad) Weddings 2

Serial (Bad) Weddings 2

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Mirai

Mirai

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
6 Years

6 Years

2015
×
★★
Edit this entry  
21
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★
Edit this entry  
06
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★½
Edit this entry  
27
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Through The Fire

Through The Fire

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★½
Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
20
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★½
Edit this entry  
15
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
New York Minute

New York Minute

2004
×
★★½
Edit this entry  
13
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
Edit this entry  
03
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Testament of Youth

Testament of Youth

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry