Philbert has logged 76 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
All Good

All Good

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kahit Ayaw Mo Na

Kahit Ayaw Mo Na

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Three Words to Forever

Three Words to Forever

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ang Pangarap Kong Holdap

Ang Pangarap Kong Holdap

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
A Private War

A Private War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Recipe For Love

Recipe For Love

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Through Night and Day

Through Night and Day

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
How She Left Me

How She Left Me

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
All Souls Night

All Souls Night

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
To Love Some Buddy

To Love Some Buddy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Climax

Climax

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Great Buddha+

The Great Buddha+

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ave

Ave

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ode to Nothing

Ode to Nothing

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dog Days

Dog Days

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Billie and Emma

Billie and Emma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Carving Thy Faith

Carving Thy Faith

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Land Imagined

A Land Imagined

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Heaven's Waiting

Heaven's Waiting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Love

First Love

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Asuang

Asuang

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pang MMK

Pang MMK

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Short History of a Few Bad Things

A Short History of a Few Bad Things

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Double Twisting Double Back

Double Twisting Double Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hospicio

Hospicio

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Typhoon Bheverlynn

Typhoon Bheverlynn

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Leaving

The Leaving

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Never Tear Us Apart

Never Tear Us Apart

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mamu (and a Mother Too)

Mamu (and a Mother Too)

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wild and Free

Wild and Free

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
For the Broken Hearted

For the Broken Hearted

2018
×
★★
Read the review Edit this entry