Philbert has logged 11 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hows of Us

The Hows of Us

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Goyo: The Boy General

Goyo: The Boy General

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Miss Granny

Miss Granny

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pinay Beauty

Pinay Beauty

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Unli Life

Unli Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Signal Rock

Signal Rock

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Distance

Distance

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Liway

Liway

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Waiting for Sunset

Waiting for Sunset

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry