Fakedead has logged 82 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Black Light

Black Light

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ali & Ratu Ratu Queens

Ali & Ratu Ratu Queens

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sweet Sex

Sweet Sex

2017
×
Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
13
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Double Patty

Double Patty

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
More Than Friends

More Than Friends

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bad Genius: The Series

Bad Genius: The Series

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Another

Another

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Sweet & Sour

Sweet & Sour

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
The Messengers

The Messengers

2007
×
★★½
Edit this entry  
03
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★½
Edit this entry  
02
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Record of Youth

Record of Youth

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Love Revolution

Love Revolution

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mischievous Kiss

Mischievous Kiss

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
Pan

Pan

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
14 That Night

14 That Night

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Coldplay: Ghost Stories

Coldplay: Ghost Stories

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Madonna

Madonna

2017
×
Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★½
Edit this entry  
04
Evangelion: Death (True)²

Evangelion: Death (True)²

1997
×
Edit this entry  
03
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stand by Me Doraemon 2

Stand by Me Doraemon 2

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Stand by Me Doraemon

Stand by Me Doraemon

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Seobok

Seobok

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Ride or Die

Ride or Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★½
Edit this entry  
14
All the Wilderness

All the Wilderness

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Crush

The Crush

1993
×
★★★½
Edit this entry  
12
Midnight Movie

Midnight Movie

2008
×
★★
Edit this entry  
11
Reply 1988

Reply 1988

2015
×
★★★★★
Edit this entry