Sort by

Stephanie has logged 186 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Edit this entry  
12
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Meetings of Anna

The Meetings of Anna

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Piercing

Piercing

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
13th

13th

2016
×
Edit this entry  
27
Game Night

Game Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burning

Burning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Colette

Colette

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
L'Atalante

L'Atalante

1934
×
★★★
Edit this entry  
08
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry