Stephanie has logged 117 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★½
Edit this entry  
24
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Volver

Volver

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★
Edit this entry  
13
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Almayer's Folly

Almayer's Folly

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
South

South

1999
×
Edit this entry  
26
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Graduation

The Last Graduation

1997
×
Read the review Edit this entry  
13
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Time

Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★½
Edit this entry  
13
Our Love Story

Our Love Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
★★½
Edit this entry  
08
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
05
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wild Nights with Emily

Wild Nights with Emily

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★½
Edit this entry  
08
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Edit this entry  
01
Little Forest

Little Forest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry