maz has logged 162 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Villains

Villains

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★
Edit this entry  
11
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★
Edit this entry  
08
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★½
Edit this entry  
07
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★½
Edit this entry  
06
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Green Room

Green Room

2015
×
★★
Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Heathers

Heathers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sinister

Sinister

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry