RSS feed for falasha
  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Venom

    ★★½

  • Quincy

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Love, Simon

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★

  • Split

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Lemonade

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • Legend

    ★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Lucy

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Babadook

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Captain Phillips

    ★★★★

  • Locke

    ★★

  • Snowpiercer

    ★★★★½

  • Iron Man 3

  • Argo

    ★★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

  • Silver Linings Playbook

  • The Avengers

    ★★½

  • The Hunger Games

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • Justin Bieber: Never Say Never

  • 127 Hours

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • Boy

    ★★★★½

  • Avatar

  • The Princess and the Frog

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Bronson

    ★★★★