• Spenser Confidential

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Batman: Hush

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Everybody's Everything

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Blood Brother

    ½

  • Venom

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Batman Ninja

    ★★½

  • Suicide Squad: Hell to Pay

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Justice League

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Transformers: The Last Knight

  • Despicable Me 3

    ★★½

  • Cars 3

    ★★½

  • Teen Titans: The Judas Contract

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★

  • Justice League Dark

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Assassin's Creed

    ★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Finding Dory

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Justice League vs. Teen Titans

    ★★★★½

  • Sausage Party

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★

  • Batman: Bad Blood

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • The Intern

    ★★★

  • Boruto: Naruto the Movie

    ★★★½

  • Batman vs. Robin

    ★★★½

  • Justice League: Throne of Atlantis

    ★★½

  • The Last: Naruto the Movie

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Transformers: Age of Extinction

    ★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★½

  • Son of Batman

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • The Lego Movie

    ½

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

    ★★★½

  • Frozen

    ★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • Captain Phillips

    ★★★

  • Gravity

    ★★½