RSS feed for Almon
  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★★

  • Wendy

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Cats

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Let It Snow

    ★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • The Fall

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Butt Boy

    ★★★

  • Saria

    ★★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★½

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Waves

    ★★½

  • Judy

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Haunt

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • The Kitchen

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Ne Zha

    ★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • Daughter

    ★★★

  • Anima

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • See You Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★½